top of page
חיפוש

קורס מוקלט - המטריקס של אקט

המטריקס של ACT (או המטריצה של ACT) הוא כלי המבוסס על הפילוסופיה ההתנהגותית והתיאוריה העומדת בבסיס ACT, אך מציע אלטרנטיבה למשושה הגמישות (Hexaflex). המטריקס מאפשר לנו להגיע להמשגה התנהגותית מדויקת באופן מהיר ובשיתוף המטופלים שלנו. המטריקס מאפשר לנו חקירה משותפת של התנהגות ואנליזה פונקציונלית שלה, במטרה להרחיב את הרפרטואר ההתנהגותי של האדם ולאפשר לו לפעול מתוך חופש בחירה רחב יותר. הוא יכול לשמש אותנו בכל שלב בטיפול, החל מהמפגש הראשון ועד לסיום הטיפול, הן כבסיס לעבודה משותפת עם המטופלים שלנו והן כבסיס להמשגה ולחשיבה על הטיפול ועל מטרותיו.

זהו קורס מקיף ומעמיק, ראשון מסוגו בעברית, שמנגיש את המטריקס (ועוד הרבה מעבר לזה). הוא כולל סרטונים בהם הדגמות קליניות ושיעורים דידקטיים, דפי עבודה, חומרי קריאה כתובים ומצגות המתפרשים על מעל 100 שיעורים. הקורס מורכב משיעורים מוקלטים, כך שהלמידה עצמית ובקצב שלכם.

הקורס מחולק לעשרה מודולים הנפתחים אחת לשבוע - בכל שבוע ייפתח עבורכם מודול חדש אליו תוכלו להתקדם. כל מודול דורש בממוצע 2-3 שעות למידה. זהו קורס גמיש, המותאם לרמת העומס שלכם. ניתן להשלים אותו תוך חודשיים וחצי, אך אם לא תספיקו להשלים אותו בזמן זה, אל דאגה - יש לכם גישה לתכני הקורס למשך שנה שלמה מיום ההרשמה.

למה צריך קורס שלם כדי ללמוד כלי אחד? הקורס אמנם ממוקד בלימוד של כלי טיפולי, אך ראשית - המטריקס נראה אמנם פשוט, אבל יש בו מורכבות רבה הדורשת תרגול, צפיה בהדגמות והעמקה. למעשה, ניתן לחשוב על המטריקס כגישת טיפול שלמה (ואכן, יש מטפלים שמגדירים את עצמם כמטפלי מטריקס). שנית, כאמור, הקורס מרחיב את היריעה ומכסה תחומים נרחבים ב-ACT (דוגמת טיפול ממוקד, יחסים טיפוליים, העצמי ועוד), זאת על מנת לספק למשתתפים בסיס איתן ובטוח מתוכו יוכלו לעבוד עם המטריקס באופן תואם ועקבי עם ACT.

​​משתתפי הקורס יוכלו ללמוד את כל הנדרש על מנת להיות מסוגלים לעבוד עם המטריקס בטיפול (ועוד הרבה יותר). נלמד כיצד להציג את המטריקס בטיפול לצד הרקע התיאורטי והפילוסופי שלו. ניגע גם בתיאוריית המסגור היחסי (RFT) ובניתוח התנהגות בתוך הקשר.

בעקבות הקורס תוכלו:

- להשתמש במטריקס ככלי להמשגת מקרה ותכנון טיפול

- להשתמש במטריקס ככלי טיפולי

- להפוך יעילים ומדויקים יותר בניתוח ובהבנת הפונקציה של ההתנהגות בתוך הקשר

- לעבוד עם המטריקס ככלי להתערבות ממוקדת

- להבין טוב יותר את התיאוריה והפילוסופיה העומדות בבסיס ACT

- להכיר עוד דרכי שימוש במטריקס ולהיות גמישים ויצירתיים בשימוש בו​​

למי הקורס מתאים?

הקורס מתאים בראש ובראשונה למטפלי ACT אשר רוצים להעשיר את עולם הידע שלהם והכלים העומדים לרשותם בחדר הטיפול. עם זאת, אין חובה בידע מוקדם ב-ACT. למעשה, הקורס יכול להוות גם נקודת כניסה טובה לתוך עולם ה-ACT למי שלא מכיר את הגישה - אנחנו ניגע במהלך הקורס גם במושגים הבסיסיים של ACT ונחבר אותם למטריקס (כך שכאמור גם מטפלים מנוסים בעולם ה-ACT ימצאו בו עושר וערך רב). כך, הקורס מתאים למטפלים חדשים ב-ACT, למטפלים מנוסים בגישה כמו גם למטפלים מגישות אחרות הרוצים לרכוש לעצמם כלי טיפולי נוסף לצד הבנה מעמיקה יותר של המשגה ופילוסופיה התנהגותית.


תלמידים מספרים:

- קורס עשיר , מעשיר ומדויק. באופן כמעט מיידי מצאתי עצמי מתרגלת את המטריקס מול מטופליי, חושבת באופן "מטריקסי" וממיינת התנהגויות שלי ושלהם. ממליצה בחום!

- קורס המטריקס של ליאור הינו עשיר, מעמיק, מקצועי ומושקע. הלמידה הייתה עבורי נעימה, מהנה וגמישה ואפשרה לי הטמעה משמעותית של עבודת המטריקס לצד אינטגרציה עם תחומי ידע נוספים באקט שלמדתי בעבר . ממליצה על הקורס בחום .

- קורס חובה למטפל ACT.

- למי שמחפש את "דלת הכניסה" לעולם ה-ACT, זהו קורס מומלץ בחום רב! ליאור בירן מרצה בחסד ומורגש מאד נסיונו הרב כמטפל מקצועי ומיומן בתחום זה והכרותו עם אנשי מקצוע מהמובילים בתחום, על התיאוריות שפיתחו, מאמרים וספרים שכתבו וסרטוני וידאו שהוציאו, וכן משלב בקורס הצגות מקרה וכן הפניות לסרטונים רלבנטיים לחומרי הקורס וכן אתרים מעולים מהם ניתן לשאוב עוד העשרה וידע בתחום זה. יחד עם זאת תוכלו להרגיש מתוך נסיונו והדרכתו של ליאור כיצד ה-ACT יכול להשתלב גם בגישות נוספות בהן אתם כבר מטפלים, והוא לא מנותק מכל מה שלמדתם עד היום כמטפלים.

- ליאור מדריך נגיש ואנושי, אפילו כשמדובר בקורס אונליין. הקורס המוקלט איפשר לי להשלים אותו גם במציאות חיים בלתי יציבה של קורונה, ילדים וכו'.

-עושר של ידע חדש לצד אפשרות להמשגה של תפיסות, אמונות וערכים שכבר קיימים אצלי. ההמשגה אפשרה לידע הזה להיות זמין לי יותר הן בחיי האישיים והן המקצועיים.

- בשתי מילים- קורס נפלא. בקצת יותר מילים, הקורס מובנה בצורה שתומכת בלמידה. הוא מכיל רבדים תאורטיים, פילוסופיים והרחבות נוספות שמעבר להיותם מעניינים, תומכים מאוד בשימוש בחלקים הישומיים. הידע המקיף, לצד ההדגמות של השימוש בכלי, מאפשרים למידה מיטבית וחוויתית.לפרטים נוספים ולהרשמה מוזמנים ללחוץ על הלינק:

matrix.act-il.org

218 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page